MoneyGram, tüketicilere finansal hizmetler sunuyor.MoneyGram dünyanın her yerinde tüketicilere ve işletmelere finansal hizmetler sunmaktadır. MoneyGram’ın hizmetleri, insanların dünyanın herhangi bir yerine hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı bir şekilde para gönderebilmesini sağlar. Üstelik bunu bir banka hesabına sahip olmadan sadece kimlikleri ile yapabilirler.

MoneyGram’ın misyonu aile bireyleri, arkadaşlar ve yakınları arasında 10 dakikalık güvenilir transferlerle bağlantı kurmayı sağlamaktır. İnsanların acil durumlarda ailelerine ve arkadaşlarına para göndermelerine, büyük anları kutlamalarına ve yaşamın gerekliliklerini yerine getirmelerine yardımcı olur. Bu hizmetler, 200 ülke ve bölgede yaklaşık 350.000 noktada verilmektedir ve onlarca milyon kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

MoneyGram, Türkiye’de on yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteriyor. Deniz Bank ve Kuveyt Türk bankaları ile 1000’den fazla noktada hizmet veren MoneyGram, Gönder-al ile yaptığı işbirliği ile para transferini perakende sektörüne açarak, ödeme noktalarını perakende sektöründe de hızlı bir şekilde artırıyor.

Gönder-Al işbirliği sayesinde, MoneyGram müşterileri Türkiye’de de banka olmayan, uygun, rekabetçi fiyatlarla ve belli mesai saatlerine bağlı kalmaksızın hafta sonları da çalışan ve hafta içi daha uzun saatler açık olan yerlerden kolayca para gönderip alabiliyor.