SIKÇA SORULAN
SORULAR

  • Gönder-al ile nasıl para göndereceğinizi öğrenmek için tıklayınız.
  • Günlük maksimum gönderi tutarları web sitemizden 1999 TL, ödeme noktalarımızdan ise 10.000 USD veya muadilidir.
  • Ödeme noktalarımızdan gönderilen para yurt içinde ve yurt dışında 10 dk sonra teslim alınabilir. Web sitemizden yapılan işlemler ise EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilmektedir.
  • Ödeme noktalarımızdan TL, USD veya Euro cinsinden yurt dışına para gönderebilirsiniz. Alıcı,sizin şeçiminize ve kendi ülkesindeki kurallara göre parayı gönderdiğiniz döviz cinsinden veya o ülkenin yerel parası cinsinden alabilir. Bazı noktalarımızda işlemler sadece TL cinsinden yapılmaktadır. Ödeme noktalarımızın yaptığı işlem türlerini Ödeme Noktalarımız sayfasında görebilirsiniz.
  •  Yurtdışından gelen parayı ödeme noktalarımızdan TL, USD veya Euro cinsinden alabilirsiniz. Size yurtdışından para gönderen kişi, bu paralardan hangisi ile ödeme yapılacağını işlem sırasında belirler ve siz ödemeyi o para cinsinden alırsınız. Ancak, bazı ödeme noktalarımızda işlemler sadece TL cinsinden yapılmaktadır. Ödeme noktalarımızın yaptığı işlem türlerini Ödeme Noktalarımız sayfasında görebilirsiniz.
  • Yaptığınız gönderinin Referans numarasını kontrol ediniz. Parayı alacak kişiye doğru Referans numarasını verdiğinizden ve alıcının bir MoneyGram acentesine gittiğinden emin olunuz. Sorun çözülemezse işlemi yaptığınız temsilciye gidiniz veya yurtdışı işlemler için 0212 988 1432 nolu, yurtiçi işlemler için ise 0216 430 1565 nolu Çağrı Merkezlerimiz'i arayınız.
  • Fotoğraflı resmi kimlik belgenizle size en yakın ödeme noktamıza gidiniz, kimlik ve işlem Referans numarasını ibraz ediniz, parayı aldığınıza dair dekontu imzalayınız ve paranızı teslim alınız.

Diğer sorularınız için iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.